aśle codzienności, koty, foty i obłości

Podkład muzyczny do prezentacji maturalnej..Howdy! Koleżanka wybrała sobię na maturę temat, który leci mniej więcej: "Przedstaw motyw Sądu Ostatecznego na wybranych obrazach i dziełach literackich" i chciałaby jakiś klimatyczny podkład muzyczny, który pasowałby do takiegoż właśnie tematu prezentacji. Chciałym jej pomóc, ale jako iż moja wiedza w zakresie gatunków mogących ładnie komponować się z treścią prezentacji jest raczej średnia, byłbym niezmiernie wdzięczny, gdyby ktoś mógłby mi nieco podpowiedzieć w tej kwestii. Osobiście myslałem nad jakimś ciężkim gotykiem, muzyką symfoniczną bądź dark ambientem. Do tej pory wynalazłem na dysku fragmenty kilku kawałków Burzum z albumu Daudi Baldrs oraz.
Nauk, Nauka, Nauka.cicha muzyka, ze dwie kawy i zakuwanko Ze ściąg nie korzystam w ogóle (szczególnie że teraz uczę się do matury więc ściągi mijają się z celem) Wszystkie teksty typu "wystarczy słuchać. przedmiotów a resztę byle zdać.sam z prawdziwą chęcią uczę się wosu, gegry czy angola-wiem, że mi się to przyda, a taką matmę czy niemiecki olewam totalnie Poruszyłeś również temat wspomagaczy-z tabletek.
Gdzie robią takich fajnych dziennikarzy jak w TVN24 ;).Użytkownik Jorg napisał: Nie " na terenie śląska" tylko" na Śląsku". Mature zdałeś? Najpierw matura, potem trochę ogólnej ogłady. Jak cię interesuje film albo teatr - idź  na teatrologię, jak muzyka-. pewnością mam mature, o czym również powinieneś wiedzieć(zakładając że masz trochę ogólnej ogłady). Słowem, wniosłeś do tematu tyle co ta krowa która dużo ryczy a mało mleka daje ;) W każdym.
Muzyka i motyw tańca w literaturze polskiej..Muzyka i motyw tańca w literaturze polskiej. Sprzedam pracę maturalną na temat: "Muzyka i motyw tańca w literaturze polskiej. Omów ich funkcje w wybranych utworach." Prezentacja zawiera dodatkowo bibliografię, plan pracy (konspekt), płytę z muzyką potrzebną do przedstawienia, materiały do plakatu oraz pytania komisji. Mogę również przesłać sporo materiałów, które przydadzą się do przygotowania do rozmowy z komisją. Za prezentację otrzymałam 20/20pkt..
Prezentacje z polskiego na nowej maturze.megane !!! ważne! Ty szybko poczytaj informator maturalny! Rany Boskie.. Prezentacja jest ustna! Wyłącznie! Jedynym tekstem, z którego wolno ci korzystać na egzaminie jest PLAN PREZENTACJI (jedna strona A-4), którego kopię. egzaminie masz prawo zilustrować czym chcesz (obraz, slajd, muzyka, kawałek filmu), byle to miało sens, było niezbędnym elementem i nie zajęło ci dużo czasu. Na całą wypowieź masz 15-17 minut, za. książki, na którą się powołujesz itp. To też jest punktowane. Uczen ma prawo wybrac temat jaki chce - to wyłącznie jego sprawa. Jeśli 5 osób wybierze to samo - ma prawo! Muszą mieć tylko inną bibliografię - choć w części i inną tezę do tematu. Ściągnij ze strony CKE (www.cke.pl) informator maturalny i poczytaj, a jak trzeba - pokaż poloniście.
Prywatna uczelnia-kto się wybiera?.1. Nie jestem kobieta slepoto jedna 2. NIENAEIDZE wszelakich imprez, gardze nimi i wszelakimi klubami, pubami itp. Jest tam denna muzyka i towarzystwo itp. 3. Slaby nie jestem mature mialem na. zamiar zrobic zaocznie(jak i drugi kierunek), jest to najkorzystniejsza opcja. 5. Jesli nie wybierasz sie na prywatna uczelnie to spadaj z tej grupy, piszesz nie na temat. 6. Rozsmieszasz mnie. Pozdrawiam.
tematy ang ustny rozszerzony.tematy ang ustny rozszerzony to oczywiście nie wszystkie, mam tyle co zdążyłam dowiedzieć się od znajomych;) zestaw 2: obrazek o agresji wśród młodzieży, jak zapobiegać i takie tam a temat Advantages and Disad. of package tours zestaw 3: o problemach w szkole, systemie edukacji i temat It takes more than a pretty face to get a good job zestaw6- rola kobiet, podział obowiązków i temat It's impossible to eliminate the reasons for agression among young people zestaw 14- dyscyplina, reguły w szkole temat- Supermarkets manipulate people in spending more than they planned zestaw. at the gates of the new city- discuss zestaw 32 prace chzrytatywne; temat- Sooner or later the mixed marriages are bound to break up zestaw 38- muzyka rola dla młodych; temat - military service should not be compulsary zestaw 40 rodzaje sławy i temat- Science is developing too rapidly for us to know what to do with the knowledge zestaw 44- obrazek o konflikcie pokoleń i temat : museums are useless & expensive institutions in todays time zesraw 46- bloody sports a temat byl cos o tym co azdy europejcyk powinien zobaczyc pozatym ktoś miał coś o rozwodach wojnie eutanazji super tamaty na mature- gratulację dla układającego:* ja naszczescie wylosowałam o alternatywnych żródlach energi wie poszlo mi ok ale nie wiem czy np potrafilabym.
Do Maturzystów - tegorocznych i z lat poprzednich..Do Maturzystów - tegorocznych i z lat poprzednich. Jestem w drugiej klasie i do marca możemy wybierać sobie własne tematy na ustny polski. I w zasadzie to jest jedyna informacja, którą nam podają w szkole. Gdzie mogę znaleźć jakieś ciekawe propozycje tematów? O czym mogą one być? Zaznaczam, że nie jestem fanem staropolskiej [i podobnej] literatury - jasne, czytam wszystkie książki, choć. własny temat". Wielu ludzi się nie zajmuje maturą w klasie drugiej, a później sobie wybierają tematy z gotowej listy. Przede wszystkim interesuję się sprawami aktualnymi, ale to bardziej pod WOS podchodzi, media, reklama, może muzyka, telewizja, kino. Czy może z tego wyciągnąć jakieś tematy? Jak one mają wyglądać? Nie chodzi o to, żeby odwalić za mnie robotę, ale podrzucić mi jakiś pomysł.
Matura na wesoło.Teraz, 2 lata po maturze się z tego śmieję, ale pamiętam, że wtedy nie było mi do śmiechu: zdawałam rozszerzoną ustną maturę z angielskiego, wchodziłam jako jedna z ostatnich. Wszyscy przede mną mieli banalne jak na poziom rozszerzony tematy, np. sport, muzyka, rodzina, idole itp. A ja wylosowałam sobie "elitarność sztuki ze szczególnym uwzględnieniem malarstwa" oraz wolną wypowiedź na temat ogniska domowego :) zdałam, ale z perspektywy czasu uważam, że nie opłaca się zdawać rozszerzonej matury ustnej z języków obcych (chyba, że ktoś wybiera się na jakąś filologię). związane z maturą: mój rocznik jako pierwszy zdawał nową maturę, pamiętam mój pierwszy egzamin - ustny polski. W komisji siedziała m.in. moja nauczycielka od polskiego, postrach i legenda liceum itp. ;) Wszyscy zdenerwowani, każdy ostatni raz.
SOFA - zespół cool czy do bani?.Wolność słowa, którą w pełni można wydobyć tak naprawdę tylko w internecie powinna znać swoje miejsce i czas, kiedy może się ujawnić. Komentarze na temat poszczególnych członków zespołu są w ogóle. nic nie dają, guzik tłumaczą i bezpodstawnie szufladkują. COOL można mieć fryzurę. Do Bani jest ona po ulewie deszczowej. A muzyka? Czy muzyka to wytwór jednorazowy? Epizod jednej nocy? Nie sądzę. I właśnie teraz przypomina mi się temat mojej próbnej matury z języka polskiego "CZYTSKA ETNICZNA" - wniosek: ludzie używają zapożyczeń, słow obcych nie znając często nie tylko ich znaczenia, ale i.
motyw buntu w muzyce alternatywnej... pomozecie?.motyw buntu w muzyce alternatywnej. pomozecie? Otóż zatem. Wybrałam sobie (chyba nieswiadomie) temat maturalny "Motyw buntu w muzyce alternatywnej (na przykładach tekstów i bibliografii wybranych twórców)" wychodząc z żałożenia, że będzie to najprzyjemniejszy temat zwazywszy na moje muzyczne uzaleznienie. Jednak zaczeły się schody, poniewaz zaczeełam analizowac dwa abstrakcyjne jak dla mnie pojecia "bunt" i "muzyka alternatywna", pod ktore mozna moim zdaniem podciagnac.
Czy ktoś słcuha Rock Radia Mazowsze.Słucham chętnie, ale staram się nie słuchac o pełnych godzinach, kiedy to nadawane sa wiadomości, a raczej to, co ta stacja nazywa "Wiadomościami". W dni maturalne po południu mozna było usłyszeć jak to maturzyści "właśnie zaczęli zdawać", bo to samo powtarzali od przedpołudnia. Kiedys już nadmieniałem coś na tym forum na ten temat. Ale muzyka - balsam dla duszy: RRM i Radio94.
Muzyka moja i wasza :).Muzyka moja i wasza :) Wiadomość o organizowanych obchodach 30-lecia matury :) i mozliwości wynikające z You Tube skłaniają mnie do założenia wątku o charakterze muzycznym- całkowicie oderwanym od tematów "ruthenicznych" i "ukrainofilskich" Na początek temat pierwszy. Uprzejmie prosze dopisywanie tu swoich wątków muzycznych Początek lat 70-tych, magnetofon MK-125, "radio luksemburg" i John Peel na BBC,gierkowskie liceum i. Slade www.youtube.com/watch?v=VLsw668PVyY ALVIN STARDUST.
Nocne rozmowy o tym i o owym... Odc. 52.. i o poszukiwaniu straconego czasu - to moze nowy temat? Spotkania szkolne. Jutro ide na 25-lecie matury Impreza z muzyka, jedzeniem, tancami. Bedzie swietnie, bo zawsze w tym gronie jest.
Radio Lublin - po procesie lustracyjnym.dobrane tematy i muzyka, nie jest potrzebny "papierek" wyższej uczelni lecz charyzma i nabyte wcześniej praktyczne umiejętności "robienia" programu. To tak samo, jak nie można być dobrym psychologiem, księdzem, lekarzem, artystą.
Czy ktoś wie coś nt. zjazdu absolwentów LO im.M .K.Czy ktoś wie coś nt. zjazdu absolwentów LO im.M .K Miałem maturę w 1968 r.Cudowne lata:dobra muzyka,wspaniali koledzy,kabaret Diogenes,nauczyciele,których się nie zapomina.Tacy jak PP Turdiszek,Andrulewicz,Pniewska,Szłyk i inni.Niektórzy powinni mieć sale swojego imienia tak jak jest to w szkołach o szacownej tradycji.Tylko w ten sposób można utrwalić ich w pamięci.Powstała jakaś monografia naszej budy?Może ktoś ma jakieś informacje na ten temat?Komu byście taką.
Ekipa DW.nie wiem czy dobry temat ale myślę, że warna nie dostane jak sie pomyliłem Jestem Igor a.k.a. Szajba w wieku maturalnym całę moje życie to muzyka rockowa
Matki Boskiej Pieniężnej.Czyli ogólnie mówiąc wszystko i nic. W niczym nie jestem dobry, za to wiele rzeczy umiem robić bardzo przeciętnie. W chwili obecnej maturę zdaję tylko po to, żeby zdać i nie. Jak wszyscy dookoła mnie. Cudownie wchodzić w dorosłe życie ze świadomością, że nic nie jestem wart :) Ale to już temat na osobny wątek.
Matki Boskiej Pieniężnej.. Ale to już temat na osobny wątek. Zaręczam Ci, że przynajmniej dla państwa polskiego jesteś wart bardzo dużo. Wiesz ile kasy  można Ci ukraść w podatkach? :
Prezentacje z polskiego na nowej maturze.Gość portalu: myslak napisał(a): > Ty szybko poczytaj informator maturalny! > > Rany Boskie.. Prezentacja jest ustna! Wyłącznie! > Jedynym tekstem, z którego wolno ci korzystać na egzaminie jest PLAN >. egzaminie masz prawo zilustrować czym chcesz (obraz, slajd, > muzyka, kawałek filmu), byle to miało sens, było niezbędnym elementem i nie > zajęło ci dużo czasu. Na całą wypowieź masz 15-17. masz np.obronić > > swoją tezę, podac szczegóły książki, na którą się powołujesz itp. To też jest > punktowane. > Uczen ma prawo wybrac temat jaki chce - to wyłącznie jego sprawa. Jeśli 5 osób > wybierze to samo - ma prawo! Muszą mieć tylko inną bibliografię - choć w > części i inną tezę do tematu. > Ściągnij ze strony CKE (www.cke.pl) informator maturalny i poczytaj, a jak > trzeba - pokaż poloniście. /Gdabski
Wyższość filmu nad teatrem.. ze temat mocno "maturalny" :"P
Exaudio (bo nie vici przecież:).. maturzystów.Ale to osobny temat, a ja już się strasznie rozpisałam, Ściskam obu Panów B. i czekam na odzew:) Kto czyta, a się nie odzywa nie będzie ściskany dopóki się nie objawi..
rodzice ze szkół muzycznych wpisujcie się!!!!.. to wszystko zostawić (kończyłam ogólniak równocześnie chodząc do popołudniówki,czyli miałam dwie matury w jednym czasie). Decyzja jest trudna.
pl.regionalne.bialystok.. dyakutuję równolegle na wiele tematów. Dziedzictwo | kulturowe, budownictwo, filozofia, organizacja Usenetu, wspomnienia | z dzieciństwa. Bo ja, kurna, człowiek Renesansa jestem. Gratuluję. Szkoda tylko, że Koledze w sferach budownictwa i.
XXXIII LO im. Mikołaja Kopernika w Wawie!!!.. te teksty na poziomie nowej matury. Po francusku też nienajlepiej, ale w końcu mam krótki staż. Przynajmniej się wybitnie staram. Jak już zrozumiem słowa w piosence, to jestem z siebie strasznie,.
Dlaczego, im dalej tym gorzej?.. na jakiś konkretny temat. Również czytanie męczy mnie bardziej niż obserwowanie i oglądanie obrazów, filmów itp. A pisanie matury to była prawdziwa udręka. Cieszę się, że mam ją już za sobą..
Zacznijmy od matematyki.miał już nic wspólnego. Po co taka osoba ma tracić czas na dodatkowe uczenie się matematyki do matury? Czy nie odniesie większej korzyści poświęcając ten czas na dodatkowe ćwiczenia na swoim. on). Ze strony tego nauczyciela nie było żadnego zrozumienia dla tych, którzy potrzebowali więcej czasu na zrozumienie tematu. Taka postawa tego pseudopedagoga spowodowała zamkięcie się dzieci na ten przedmiot (na fizykę.
Na tropie satanistów.chodzi o ich mózgi to mają się bardzo obrze! wiadomo, ze w kazdym temacie znajdzie sie jakis burak. i w muzyce hip hop i techno i innych. no i w metalu.. wykształcenie, ze sie w ogole udzielam i umiem sie wysłowic. otóż nie mam wyzszego wyksztalcenia, poniewaz dopiero zdąrzylam skonczyc liceum i zdać mature. 'le w planach mam studia. i nawet jakby. to przykro mi, ze sie wypowiadasz w ogole na ten temat. trza bylo za wczasu posluchac troche hip hopu i sie obeznac. a nie komentować po usłyszeniu pierwszego lepszego kawałka. jak już sie wypowiadamy, to miejmy na ten temat chociaz troche wiedzy. i nie pisz, ze 'Przecież mamy prawo do sluchania czegokolwiek chcemy', bo jak co chwile sie słyszy takie krytyczne teksty,.
No i zaczęło się - ja też chcę być dyslektykiem..zmienić kierunek kształcenia. Co ma zmienić dyslektyk? Porzucić je? >Już pisałam, jak to jest z muzyką. Ja walczyłam z ułomnością przez całą skołę >muzyczną (kiepskie poczucie rytmu, przy dość dobrym słuchu. tym samym co praca muzyka nad jego dysfunkcjami. Ktoś kto rozwija się muzycznie(walczy z dysfunkcjami), nie może być beztalenciem. Dysortografik nim jest. W jaki sposób chcesz dowieść, ze punkt startowy dziecka.
ogolny najazd na oasis?.tematy tabu tematami tabu  uwierz mi ze nie dla mnie i nie razi mnie to, ze ktos o tym mowi, ale wedlug mnie takie tematy powinny byc aplikowane mlodziezy w domu,. zgadzamy - pozostawic bez komentarza. otoz to i prosze o THE END w "Porozmawiajmy o Cogito na a.p.o" wystapili: Chyna jako Chyna i mef jako mef muzyka: oasis  oczywiscie wszystko w.
Ferdydurke.. w głowie to to, co tygrysy am meisten. Nie znam, to coś nowego? Przypominam że bardzo luźno jestem w temacie, przyczytałem jakąś recenzje w necie i nie wiele to wniosło. |.
Napiszmy maturę.się trzeba tymi i tymi tytułami, najlepiej po conajmniej jednym z każdej epoki) temat ten nie był najlepszym. Można się oczywiście oburzać, że to jest temat trudny do rozszyfowania, że łatwo. do matury, w szkołąch, na lekcjach. Mnie by odpowiadał bardziej taki model, w którym w szkołach nakłaniano by raczej do własnych analiz i własnych przemyśleń, tak by uczeń potrafił się swobodnie wypowiadać i twórczo, nawet gdyby miało się to odbyć kosztem ilości "przerobionych" Wybitnych Dzieł. Tak na marginesie, sam maturę będę pisać dopiero za rok, ale ten temat wydaje mi się ciekawy, głównie jednak dlatego, iż cenię Gombrowicza, a teraz właśnie jestem w trakcie czytania jego Dzienników. Więc dla mnie nawet szkoda, że temat taki się już pojawił (poza tym nie jestem jednak. treści odpowiedzią, przesłaniem, wskazaniem drogi itp. nie mogą być traktowane poważnie. Bo przecież literatura, dobra literatura, zajmuje się sprawami niemożliwymi do łatwego zrozumienia, do udzielenia na nie prostej odpowiedzi. Itd. Temat.
Open'er Festival 2005: Gwiazdy nad gwiazdami.nie zmienia faktu, że przynajmniej dla mnie, muzyka to bardziej do pogibania się właśnie, niż do słuchania. Snoop był dla mnie zabawną ciekawostką. Nie kumam, jak można machać łapami przez godzinę,. czyli Polacy, którzy najprawdopodobniej oblali maturę z polskiego albo wychowali się za granicą. Rozumiem, żeby śpiewać po angielsku, nawet fajnie to brzmiało, ale po cholerę teksty w stylu big up, tribute.
No i zaczęło się - ja też chcę być dyslektykiem..zawodu muzyka. Jeśli nadal twierdzisz, ze jest inaczej, sięgnij do któregoś mojego poprzedniego postu na ten temat i spróbuj przyjąć argumentację kogoś, kto bądź co bądź grał na instrumencie przez ponad.